Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДПС назвала принципову умову визнання податкового кредиту для "касовиків"

30.06.2020, 17:10
307
0

Йдеться про зміни, запроваджені Законом № 466
Йдеться про зміни, запроваджені Законом № 466

ДПС в Інформаційному листі № 13 прокоментувала, зокрема, й зміни запроваджені Законом № 466 щодо формування податкового кредиту платниками податку, які застосовують касовий метод ПДВ-обліку, які набрали чинності 23.05.2020.

Нагадаємо, що Закон № 466 доповнив п. 198.6 ПКУ новим абзацом, у якому визначено, що право на формування податкового кредиту за відповідними податковими накладними для "касовиків" зберігається протягом 60 календарних днів з моменту оплати поставлених (або тих, що підлягають поставці) товарів/послуг.

Тобто, якщо з дати складання податкової накладної минуло 1095 календарних днів, але податковий кредит й досі не визнали, бо придбанні товари так і не оплатили, то у покупця - платника ПДВ ("касовика") все ще буде можливість визнати податковий кредит. Зробити це він зможе не пізніше ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з його банківського рахунку (видачі з його каси) або надання інших видів компенсацій вартості придбаних товарів/послуг.

Як зауважили податківці, це стосується й оплат, які були здійсненні до 23 травня 2020 року.

Усі ПДВ-зміни, запроваджені Законом № 466, ми розглянули в статтях "Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 1)" і "Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 2)" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.


Увійдіть, щоб залишити коментар