Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Тепер звільнено від оподаткування усі пенсії — ДПС

6.07.2020, 15:00
1013
0

Йдеться про скасування ПДФО з пенсій, розмір яких перевищував 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність
Йдеться про скасування ПДФО з пенсій, розмір яких перевищував 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

Як повідомляє ГУ ДПС у Львівській області на своїй Фейсбук-сторінці відповідно до норм Закону № 466 виключено пп. 164.2.19 ПКУ, яким передбачалось, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення.

Отже, скасовано ПДФО з пенсій, розмір яких перевищує 16380 грн. Пенсії ж розміром до 10 прожиткових мінімумів не оподатковувалися і до прийняття Закону.

Рекомендуємо звернути увагу на наступні аналітичні публікації:

- ""Бюджетна" версія змін до ПКУ: податки, збори, платежі";

- "Розбираємо Закон № 466 по кісточках: зміни щодо ФОП, ПДФО, військового збору та інше";

- "Виплата зарплати без дрібних копійок: розгадуємо ребус";

- "Фізособа надає послуги за ЦПД: як оплачувати лікарняні та декретні";

- "Надання директору поворотної фінансової допомоги: як оформити".

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар