Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держпраці не може перевіряти бізнес за анонімними зверненнями

9.07.2020, 14:10
881
0

Держоргани не відповідають на анонімні звернення громадян
Держоргани не відповідають на анонімні звернення громадян

Анонімне звернення не може бути підставою для ініціювання інспекційного відвідування органів Держпраці. Про це йдеться у рішенні Полтавського окружного адміністративного суду від 09.06.2020 р. у справі № 440/482/20.

Ситуація, розглянута судом, полягала в тому, що підставою для проведення перевірки Управління Держпраці у Полтавській області стосовно ФОП стало звернення особи.

Питання дотримання ФОП правил оформлення трудових відносин стосовно фізособи, яка вказана у зверненні, не перевірялися та відповідні порушення не встановлені та актом інспекційного відвідування не зафіксовані. Натомість, інспекційне відвідування встановило порушення правил оформлення трудових відносин стосовно іншої особи яка із заявою (зверненням) про порушення правил оформлення трудових відносин стосовно неї не зверталася.

Суд встановив, що при прийнятті рішення про призначення інспекційного відвідування не взято до уваги, що звернення особи є анонімним, і не може бути підставою для проведення перевірки. Це підтверджується наявним в матеріалах справи актом обстеження матеріально - побутових умов проживання сім'ї, згідно якого в домогосподарстві по вказаною адресою у зверненні ніхто не проживає, електропостачання та газопостачання до будинку відключено. Відсутня в місцевій раді інформація про осіб, зареєстрованих за вказаною адресою.

Тому в силу приписів ст. 8 Закону України "Про звернення громадян" заява була анонімним зверненням і розгляду не підлягала.

Із судовою практикою допоможе система VERDICTUM, яка містить більш ніж 70 млн. судових рішень. Бажаєте отримати тестовий доступ до системи VERDICTUM -тисніть сюди.

Переглядайте також судову практику з трудових спорів в новинах:

- "Верховний Суд розглянув справу про звільнення бухгалтера з особистих мотивів керівника";

- "Підприємець повинен сплатити штрафи від Держпраці навіть після припинення діяльності";

- "Верховний Суд назвав умови відшкодування роботодавцем моральної шкоди працівнику за профзахворювання".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар