Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи можуть батьки скористатися податковою знижкою на навчання дитини без договору — ДПС

10.07.2020, 15:00
440
0

В договорі про навчання зазначають П. І. Б. особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини)
В договорі про навчання зазначають П. І. Б. особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини)

Податківці пояснили, чи можна включити до податкової знижки оплату за навчання у вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, якщо відсутній договір про навчання.

До податкової знижки включають фактично здійснені витрати, які підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема:

- квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача);

- копіями договорів за їх наявності, в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари, роботи, послуги (пп. 166.2.1 ПКУ).

Якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.

Що стосується договору, то його укладають між закладом освіти і здобувачем освіти (його законними представниками) та/або юридичною чи фізичною особою, яка здійснює оплату.

Тож право на податкову знижку на витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, мають бути підтверджені відповідними документами, зокрема копією договору, що ідентифікує заклад освіти - надавача послуг і здобувача освіти - отримувача послуг (його законного представника) та/або юридичну чи фізичну особу, яка здійснює оплату.

При цьому в договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім'я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 103.06 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Стежите за усіма новинами по темі "ПДФО та військовий збір"? Отримайте доступ до LIGA360 і відстежуйте інформацію за тематикою, обирайте ЗМІ, яким довіряєте та сформуйте свою індивідуальну стрічку новин. Отримайте вільний доступ до LIGA360, якщо користуєтеся принаймні одним з продуктів ЛІГА:ЗАКОН.

Нещодавно ДПС реалізувала новий сервіс при отриманні податкової знижки. Також Верховна Рада може збільшити кількість громадян для яких стане можливим отримувати податкову знижку.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар