Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податківці розповіли про наслідки помилки в податковій накладній на копійку

15.07.2020, 09:10
3879
0

Чи можна на підставі такої ПН визнавати податковий кредит — позиція контролерів
Чи можна на підставі такої ПН визнавати податковий кредит — позиція контролерів

ДПС розглянула випадок, коли покупець - платник ПДВ здійснив попередню оплату (аванс) за товар і отримав податкову накладну, в якій вартість послуги з урахуванням ПДВ відрізняється від такої передоплати (авансу) на 0,01 грн.

Ось що стосовно цього зазначили податківці.

Обрахунок суми ПДВ у податковій накладній здійснюється з урахуванням вимог ПКУ та з можливістю зазначення в показниках, які беруть участь у обрахунку суми ПДВ, належної кількості знаків після коми, що забезпечує можливість точного визначення суми ПДВ у податковій накладній (графа 11).

Право на податковий кредит виникає у платника податку - покупця товарів/послуг на підставі податкової накладної, складеної з дотриманням норм податкового законодавства та зареєстрованої в ЄРПН постачальником товарів/послуг на такого покупця за фактом здійснення господарської операції з постачання товарів/послуг на дату "першої події".

Показники податкової накладної мають відповідати первинним (бухгалтерським) документам, складеним за такою господарською операцією.

Водночас, якщо розбіжність на 0,01 грн між вартістю послуги з урахуванням ПДВ та сумою попередньої оплати (авансу) виникла за рахунок арифметичних заокруглень, то така розбіжність не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту на підставі такої податкової накладної. Звісно, за умови дотримання інших правил, визначених ПКУ, для формування податкового кредиту.

Джерело: ІПК ДПСУ від 03.07.2020 р. № 2663/6/99-00-05-06-02-06/ІПК

Про порядок заповнення податкових накладних читайте в статті "Податкова накладна: порядок заповнення" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар