Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Розпочався процес зміни правил приватизації землі та надання паїв

15 липня 2020, 11:40
13108
0
Реклама

Парламентом прийнято за основу законопроект № 3012-2 щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю).

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін до законодавства по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Законопроектом пропонується оптимізувати процедуру приватизації земель державних сільськогосподарських підприємств та встановити наступний порядок приватизації земель державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій:

- до 40% земель розподіляється між працівниками підприємства та пенсіонерами з їх числа, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери села (при цьому площа земель, що передається у власність одного працівника підприємства або пенсіонера з числа колишніх працівників підприємств визначається у розмірі середнього розміру земельної частки (паю) по району, а для працівників закладів соціальної сфери не може перевищувати 2 га);

- до 20% земель передаються у власність учасникам бойових дій для ведення особистого селянського господарства (при цьому площа земель, що передається у власність однієї особи, не може перевищувати 2 га);

- не менше 40% передаються в оренду на земельних торгах (крім випадків приватизації земель підприємств у зв'язку з приватизацією самих підприємств).

У випадку приватизації земель підприємств у зв'язку з приватизацією самих підприємств, землі, які залишились після розподілу між працівниками підприємства, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери села та учасниками бойових дій, передаються в оренду на 50 років господарському товариству, у яке перетворюється підприємство.

Про те, як зараз відбувається приватизація землі, читайте докладно в публікаціях модуля ситуацій ІПС ЛІГА:ЗАКОН (спробуйте тестовий доступ):

- "Приватизація землі фізичними особами";

- "Безоплатна передача земельних ділянок із земель державної та комунальної власності громадянам";

- "Норми безоплатної передачі землі громадянам";

- "Приватизація громадянами землі, яка перебувають у їх користуванні";

- "Приватизація земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств".

Проектом № 3012-2 пропонується несільськогосподарські угіддя та землі несільськогосподарського призначення, які перебувають у постійному користуванні підприємства, при його ліквідації передати до комунальної власності територіальних громад за місцем їх розташування.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко, коментуючи законопроект № 3012-2, заявив: "Метою цього законопроєкту є оптимізація процедури приватизації земель державних сільськогосподарських підприємств. Ухвалення законопроєкту забезпечить визначення на законодавчому рівні чіткого та працюючого механізму приватизації земель державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій, що сприятиме реалізації працівниками таких підприємств права на одержання земельної частки (паю)".

Як стало нещодавно відомо, держава "загубила" дані про приватизацію ділянок сільгосппризначення. Тому Держгеокадастр обіцяє оприлюднити інформацію про зловживання при приватизації землі. Також у цьому відомстві озвучили дати початку вільного продажу землі. Варто додати, що із 5 вересня не зможуть реєструвати нерухомість держреєстратори і нотаріуси без додаткової ідентифікації.

Не дайте рейдерам нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини