Парламентом прийнято Закон України "Про оборонні закупівлі" (законопроект № 2398-д). Він визначає загальні правові засади планування, порядок формування обсягів та особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, а також порядок здійснення державного і демократичного цивільного контролю у сфері оборонних закупівель.
Цей Закон застосовується, за умови, якщо вартість предмета закупівлі для товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, для робіт оборонного призначення та робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони - 1,5 мільйона гривень.
Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється державними замовниками відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Дія цього Закону не поширюється на закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення через міжнародні спеціалізовані організації, їх представництва, що здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення.
Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.
Новим Законом забороняється придбання товарів, робіт і послуг оборонного призначення без проведення видів (процедур) закупівель, визначених цим Законом або Законом України “Про публічні закупівлі”, та укладення державних контрактів (договорів), що передбачають оплату державним замовником у сфері оборони, товарів, робіт і послуг оборонного призначення без проведення видів (процедур) закупівель, визначених цим Законом або Законом України “Про публічні закупівлі”. Державний замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення застосування норм цього Закону.
Як повідомляє Мінекономіки, у рамках нового Закону передбачено, зокрема:
- поступовий перехід до державного підтвердження якості на основі підходів, що використовуються у відповідних стандартах НАТО.
- запровадження спрощеного механізму закупівель продукції оборонного призначення з урахуванням засад Закону України "Про публічні закупівлі";
- переформатування процедури відбору виконавців державного оборонного замовлення шляхом запровадження автоматизованих управлінських процесів;
- створення електронного реєстру відповідних постачальників;
- можливість коригування цін у випадку суттєвих змін фінансово-економічних умов виконання державних контрактів (договорів);
- надання пріоритету локалізації виробництва на митній території України;
- збільшення гранично допустимого рівня рентабельності виключно для національних виробників, що є виконавцями державних контрактів (договорів) при закупівлях без застосування конкурентних процедур тощо..
Про останні тенденції та практики у сфері публічних закупівель читайте в аналітичних матеріалах:
- "Кого вважати замовниками тендерів: відповідають у Мінекономіки";
- "Перевірка документів на оплату тендерної закупівлі: межі втручання ДКСУ";
- "Відомості про тендери ДКС перевірятиме через електронну систему закупівель";
- "Як тепер визначати предмет закупівлі: з'явився новий порядок";
- "Спрощені закупівлі в нових умовах: пам'ятка від Мінекономіки".
Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.