Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Паспортом в смартфоні можна користуватися в небанківських фінансових установах

31 липня 2020, 10:55
486
0
Реклама

Національний Банк України постановою від 28.07.2020 р. № 107 дозволив небанківським установам ідентифікувати клієнтів через цифрові документи із мобільного застосунку Дія. Про це інформує сайт Мінцифри.

Це стосується страхових компаній, кредитних спілок, ломбардів, платіжних організацій, операторів поштового зв'язку, інших установ, що надають послуги з переказу коштів та здійснення валютних операцій тощо.

Таким чином, українці згодом зможуть отримувати послуги у цих установах без паперових документів, а лише зі смартфоном. Працівники таких установ будуть верифікувати клієнтів за допомогою цифрової ID-картки чи закордонного біометричного паспорту громадянина через мобільний застосунок Дія.

Також, уможливлюється верифікація клієнтів за допомогою отримання установою даних Системи BankID та накладення особою КЕП на копію свого ідентифікаційного документа. А верифікувати ФОП та представників ТОВ тепер можна за допомогою інтегрованої системи електронної ідентифікації (ІСЕІ), через яку надається доступ до інформації про цих осіб в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Детальніше про поточну ситуацію з фінмоніторингом - у публікаціях модуля ситуацій ІПС ЛІГА:ЗАКОН (спробуйте тестовий доступ):

- "Ідентифікація клієнтів банку при здійснені операцій з готівкою (переказ коштів)";

- "Критерії оцінки банком фінансових операцій";

- "Зупинення банком підозрілих операцій (фінансовий моніторинг)";

- "Ідентифікація клієнтів банків (фінансовий моніторинг)".

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини