Компенсацію, яку виплачує юрособа найманому працівнику за використання ним під час службових обов'язків власного автомобіля, який не перебуває в оренді у юрособи, можуть здійснювати за рішенням керівника підприємства, але тоді вона буде вважатись додатковим благом найманого працівника з відповідним оподаткуванням. На цей момент звернули увагу в Офісі великих платників податків ДПС.
Адже до складу оподатковуваного доходу включають додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об'єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колдоговору або відповідно до закону в установлених ними межах (пп. "а" п.п.164.2.17 ПКУ).
При цьому положеннями КЗпП передбачені випадки, коли юрособа компенсує (відшкодовує) працівникові витрати на проїзд, а саме:
- у зв'язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість;
- у зв'язку зі службовим відрядженням.
Однак до складу оподатковуваного доходу включають дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді суми грошового або майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку, крім тих, що обов'язково відшкодовуються згідно із законом за рахунок бюджету або звільняють від оподаткування (пп. "г" пп. 164.2.17 ПКУ).
Також варто ознайомитися із матеріалами видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН:
- "Оренда авто у фізособи: від договору до оподаткування";
- "Договір позички авто з фізособою: нюанси укладання й обліку".
Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.