До податкового кредиту можуть бути включені лише ті ПН, що складені з дотриманням усіх вимог - наголошують у податковому відомстві.
Дрібні неточності, звісно, можуть бути “прощені” - але тільки ті, що не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань.
Про включення до ПК тих ПН, що мають помилки у ключових реквізитах, не може бути й мови.
Оскільки ж податкова накладна, що містить помилки у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, не дає змоги повною мірою ідентифікувати здійснену операцію - вона не може бути підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених у ній, до складу податкового кредиту.
Утім, якщо при складанні податкової накладної допущено помилку у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, така помилка може бути виправлена шляхом складання постачальником товару розрахунку коригування до такої податкової накладної на дату виявлення помилки та реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН.
Докладно про алгоритм врегулювання неточностей у податкових накладних на прикладах читайте в матеріалі "Виправлення помилок у податкових накладних: як скласти розрахунок коригування" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.
Джерело: повідомлення Офісу ВПП ДПСУ
Більше відповідей ДПС на запитання платників податків з усіх напрямків чинного податкового законодавства можна отримати в модулі "База податкових знань" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся для цього тестовим доступом.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.