У податковому відомстві звернули увагу на новації, привнесені Законом № 466 щодо врегулювання технічних неточностей у законодавстві, які спричиняли невизначеність у питанні застосування звітного періоду аграріями.
Нарешті усунуто колізію у пп. 137.4.1 ПКУ щодо посилання на неіснуючу статтю 209 ПКУ щодо визначення сільськогосподарської продукції як критерію для застосування особливого податкового (звітного) періоду виробниками такої продукції.
Отже, визначення сільськогосподарської продукції, наведене у підпункті 14.1.234 ПКУ. Зокрема, сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) - продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1-24 УКТ ЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання.
Відтак виробники сільськогосподарської продукції, що підпадають під ці критерії, подають Декларацію за звітний період - півріччя 2020 року та надалі зможуть застосовувати особливий річний період, який починається з 01 липня 2020 року і закінчується 30 червня 2021 року.
Докладніше особливості податково-прибуткового звітування розглянуто в матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН "Як тепер декларувати прибуток: рекомендації ДПС у світлі Закону № 466".
Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.
Джерело: роз'яснення ГУ ДПС у Вінницькій області
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.