Міністерство фінансів повідомило, що запроваджує механізм превентивної верифікації державних виплат. Така перевірка передбачає встановлення якісної системи взаємодії та обміну інформацією між різними органами влади. Йдеться про запровадження з 1 січня 2021 року превентивної верифікації інформації, яка подається громадянами при зверненні за державною допомогою. Для цього Міністерством фінансів вже побудовано інформаційно-аналітичну платформу верифікації державних виплат, яка об'єднує в одному місці інформацію про реципієнта з багатьох джерел.
Інформаційно-аналітична платформа може забезпечити одночасну обробку 3,5 тисяч запитів на перевірку інформації. Урядовці сподіваються, що проведення превентивної верифікації сприятиме ефективному та цільовому використанню бюджетних коштів, оскільки достовірність відомостей, що впливають на визначення права та розмір державних допомог, буде перевірятись в режимі реального часу на етапі призначення виплат.
Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року набуває чинності стаття 10 Закону України "Про верифікацію та моніторинг державних виплат", якою передбачено здійснення превентивної верифікації під час звернення громадян за призначенням пенсій, допомог, субсидій, інших соціальних виплат.
Раніше ми повідомляли, що уряд хоче використовувати дані про заробітчан та поїздки за кордон для скасування соцвиплат і субсидій. Також у Мінсоцполітики назвали три фактори, від яких залежить індивідуально визначена субсидія.
Не дайте рейдерам нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.