Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Які ПДВ-наслідки відшкодування втраченого товару — ДПС

25.09.2020, 14:40
301
0

Податківці погоджуються із невключенням в базу ПДВ компенсації збитків від втрати товарів, але наполягають на «сторнуванні» податкового кредиту
Податківці погоджуються із невключенням в базу ПДВ компенсації збитків від втрати товарів, але наполягають на «сторнуванні» податкового кредиту

У податковому відомстві погоджуються - нинішня редакція пп. 188.1 ПКУ не передбачає включення до бази ПДВ відшкодування збитків за пошкоджене, знищене або втрачене майно.

Докладніше про це читайте в статтях «Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 1)» і «Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 2)» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Однак, при цьому наполягають: якщо по втрачених товарах, вартість яких відшкодовується, було сформовано податковий кредит, а тепер вони не можуть бути використані за прямим призначенням - платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання відповідно до пп. 198.5 ПКУ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пп. 189.1 ПКУ та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

І додають, це правило діє в загальному випадку і кожну ситуацію з відображенням в ПДВ-обліку відшкодування слід розглядати індивідуально.

Що ж до індивідуальних звернень, то, наприклад, у разі розгляду оподаткування ПДВ відшкодування платнику вартості втрачених при транспортуванні товарів перевізником, хід думок податківців наступний:

- сплачена перевізником на підставі претензії платника сума компенсації за втрачені товари включається до бази оподаткування ПДВ за ставкою 20%;

- у накладній, що складається замовником за такою операцією, у графі 2 вказується найменування товару, вартість якого відшкодовується, яке зазначене у відповідних первинних (бухгалтерських) документах;

- у разі отримання перевізником від замовника зареєстрованої податкової накладної, складеної за операцією відшкодування, зазначені в ній суми ПДВ перевізник включає до податкового кредиту звітного періоду. При цьому, з огляду на неможливість використання цих «зниклих» товарів у своїй господарській діяльності - по ним перевізник має нарахувати податкові зобов'язання.

Джерело: ІПК ДПСУ від 23.07.2020 № 3028/ІПК/99-00-05-06-02-06

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар