Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Яким буде ПДВ у 2021 році — що пропонує урядовий законопроект про зміни в ПКУ

25 вересня 2020, 15:50
4715
0
Реклама

Урядовий законопроект № 4101 про внесення змін до ПКУ передбачає чергову "малу податкову реформу", цього разу - в інтересах Держбюджету-2021. Зокрема, Кабмін пропонує змінити в ПКУ і зміни стосовно ПДВ.

Так, в пояснювальній записці наголошується, що в НКУ чітко не визначені питання оподаткування ПДВ у випадках знищення сільськогосподарських рослин, насаджень, тварин у зв'язку із форс-мажорними обставинами. Також необхідно чітко визначити дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ для операцій з постачання послуг для платників податку, які застосовують електронні документи у бухгалтерському обліку. Ще одна поточна проблема -- зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Тому законопроект пропонує:

- не нараховувати податкові зобов'язання з ПДВ у разі ліквідації сільськогосподарських рослин, насаджень, тварин платника внаслідок їх руйнування, загибелі, падежу, забою, що підтверджуватиметься відповідними документами (Науковим висновком ТПП України або Висновком щодо фактичних обставин, виданим Мінекономрозвитку);

- вважати датою оформлення електронного документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, дату складання такого електронного документа, складеного в електронній формі відповідно до вимог Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні";

- замінити поняття "відмова в реєстрації податкових накладних" на "зупинення реєстрації податкових накладних".

Також ПКУ буде доповнено нормами, згідно з якими платник податку має право подати скаргу на рішення ДПС про неврахування таблиці даних платника ПДВ та про відповідність/невідповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку, яке надається платнику у випадку відповідності його критеріям ризиковості, визначених Постановою № 1165.

До речі, сучасний професійний сервіс Liga:Report дозволяє легко та оперативно подати податкову, фінансову та статистичну звітність онлайн. А для підприємців є відмінний помічник, який самостійно розраховує та сплачує податки, - бот-бухгалтер ReporTaх.

Унікальна пропозиція: три місяці у подарунок при передплаті професійного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН від ЛІГА:ЗАКОН на 6 або 12 місяців. Щоб скористатися вигідною акційною пропозицією, заповніть, будь ласка, форму зворотнього зв'язку.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини