Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

5 кроків для отримання матеріального забезпечення від Фонду соціального страхування

7 жовтня 2020, 10:20
1048
0
Реклама

Фонд соціального страхування України надав покроковий алгоритм дій для отримання матеріального забезпечення від Фонду:

КРОК 1. Отриманий в закладі охорони здоров'я листок непрацездатності працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві - кадровика, табельника або бухгалтера для заповнення зворотної сторони листка непрацездатності (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватися матеріальне забезпечення).

КРОК 2. Листок непрацездатності передають на розгляд до Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення).

КРОК 3. Бухгалтерія страхувальника розраховує суму матеріального забезпечення та оформляє заяву-розрахунок для отримання фінансування від Фонду.

КРОК 4. Страхувальник подає заяву-розрахунок до Фонду, після чого здійснюється перерахування Фондом заявлених коштів на спеціальний рахунок страхувальника.

КРОК 5. Виплата роботодавцем матеріального забезпечення застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Водночас Фонд нагадав, що право на допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу по вагітності та пологах виникає з настанням страхового випадку в період роботи та/або зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом. Підставою для призначення є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Всі бухгалтерські справи в порядку із LIGA360. Електронна звітність, перевірка контрагентів та уся інформаційно-правова база для впевненої роботи. Переконайтеся в надпотужних можливостях самі - замовляйте тестовий доступ до рішення LIGA360:Бухгалтер.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини