Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Карантин продовжили до 31 грудня, обмеження для бізнесу знову змінили

15 жовтня 2020, 09:10
12127
0
Реклама

Постановою КМУ від 13 жовтня 2020 р. № 956 внесено зміни до урядової постанови від 22 липня 2020 р. № 641, яка регулює питання загальнонаціонального карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Постанова № 956 офіційно опублікована 14 жовтня, тобто вже набрала чинності. Що ж нею передбачено?

По-перше, карантин продовжили по 31 грудня включно. Раніше крайньою датою було 31 жовтня.

По-друге, знову підкоригували критерії віднесення регіону до числа "із значним поширенням COVID-19". Відповідно змінилися показники для віднесенн регіонів до тих, де встановлено "жовтий", "помаранчевий" чи "червоний" рівень епідемічної небезпеки.

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

По-третє, знову змінили карантинні обмеження залежно від рівня небезпеки.

Так, на території регіону, на якій установлено “зелений” рівень епідемічної небезпеки, забороняється надалі проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більш як 50 осіб (у разі проведення заходів з кількістю учасників до 50 осіб організатор забезпечує дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра), а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі. У "жовтій" зоні проведення масових заходів дозволено за участю більш як 30 осіб, у "помаранчевій" - не більш як 20 осіб.

Додатково у "зеленій" зоні, а отже - будь де на території України, до 31 грудня заборонили роботу після 22-ї та до 7-ї години суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

Уточнили, що у "червоному" регіоні заборонено приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері культури, та у кінотеатрах - крім відвідувачів "автоконцертів". Зате в ході внесення змін зникла заборона на приймання у "червоній" зоні відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у спортивних залах, фітнес-центрах.

По-четверте, рекомендували органам влади, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності забезпечити на період дії карантину гнучкого режиму робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, позмінну роботу працівників, а за технічної можливості - також роботу в режимі реального часу через Інтернет із збереженням заробітної плати, дистанційну (надомну) роботу.

По-пяте, дали низку доручень органам влади. Так, Нацполіції, МОЗ та за участю органів місцевого самоврядування доручили забезпечити контроль за дотриманням умов самоізоляції особами з підтвердженим випадком COVID-19 та контактними особами, які перебувають на самоізоляції.

Держпродспожслужбі доручили посилити державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства і здійсненням протиепідемічних заходів закладами дошкільної освіти, закладами громадського харчування, фізичної культури та спорту, ринками, закладами, що надають послуги з розміщення, об'єктами торгівлі продовольчими та непродовольчими групами товарів тощо.

Національній поліції, Держтрансбезпеці за участю органів місцевого самоврядування доручили забезпечити контроль виконання протиепідемічних вимог під час здійснення пасажирських перевезень.

Більше інформації про те, як бізнесу попередити наслідки кризової ситуації вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН. Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте зважені рішення вже сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини