Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

З’явився проект плану 43 тисяч комплексних перевірок на 2021 рік — як від них може відмовитися суб’єкт господарювання

19 жовтня 2020, 11:15
3987
0
Реклама

Держана регуляторна служба України нагадала, що 15 жовтня 2020 року закінчився строк, відведений Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" для визначення органами державного нагляду (контролю) переліків суб'єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) у 2021 році та внесення відомостей про таких суб'єктів господарювання до Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю), функції якої наразі забезпечуються Інспекційним порталом.

Тому Інспекційним порталом автоматично був згенерований проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік, який відкритий у загальному доступі. Ознайомитись з проектом плану можна на сайті Пілотного модуля планування заходів державного нагляду (контролю) або завантаживши Комплексний план у форматі .xlsx. Зараз проект плану містить 43542 перевірки. На 2020 рік, нагадаємо, було заплановано трохи більше 32 тисяч планових перевірок.

Затвердження Державною регуляторною службою України плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік відбудеться 15 листопада 2020 року. А починаючи з 15 листопада та до 1 грудня 2020 року органами державного нагляду (контролю) будуть затверджені річні плани здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік.

Зверніть увагу! У період з 15 жовтня 2020 року по 1 грудня 2020 року Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" передбачається можливість:

- внесення змін до сформованого проекту плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) щодо узгоджених органами державного нагляду (контролю) інших дат початку та строків здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю);

- відмови суб'єктом господарювання від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю) шляхом письмового звернення до Державної регуляторної служби України. У такому разі перевірка такого суб'єкта господарювання проводиться згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю).

Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" не встановлює права суб'єктів господарювання на відмову від проведення заходів державного нагляду (контролю) в цілому і не передбачає можливості відмови суб'єктом господарювання від проведення окремих планових заходів державного нагляду (контролю), які увійшли до плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю), а лише визначає можливість відмовитись від проведення комплексного планового заходу, унаслідок чого перевірка такого суб'єкта господарювання проводиться згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю).

Ну а про те, як суб'єкту господарювання відмовитися від комплексної перевірки та які будуть наслідки, а також які звернення суб'єктів господарювання щодо комплексних перевірок ДРС відхилить, як можна змінити дати початку та строки планової перевірки суб'єкта господарювання - читайте в нашому аналітичному матеріалі в розділі "Актуально".

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини