Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держгеокадастр нарахував 5 млн гектарів незаконно приватизованої землі — що з нею буде

20 жовтня 2020, 09:15
3550
0
Реклама

Більш як 5 мільйонів гектарів українських земель за роки незалежності були незаконно виведені у приватну власність через механізм безоплатної приватизації. Про це заявив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко, інформує Укрінформ.

Роман Лещенко додав, що з 2001 року, коли була введена безоплатна приватизація, розпочався "грабунок" землі в Україні, а у 2002-му також забрали повноваження у громад розпоряджатися землею та передали це право райдержадміністраціям. "Фактично з 2001-2002 років в нас утворилися чиновницькі клани, які, використовуючи свій адмінресурс, сформували величезні латифундії у приватній власності, але не підмораторної форми, а придумали хороші формулювання і вийшли на апогей цього формулювання уже з 2010-2011 років - так звані землі особистого селянського господарства. Це непідмораторна форма - купуй, продавай, іноземцю відчужуй. І так вийшли на режим "дерибану", який вимірюється [площами] європейських країн на території нашої держави", - заявив голова Держгеокадастру.

За його словами, зараз триває робота над електронним реєстром українських земель, і наступного року оприлюднять дані щодо незаконного заволодіння: "Ми покажемо всіх у всій красі - реєстрація, коли отримували, коли були при посаді, на кого оформляли з членів своєї родини, покажемо 5-місячних дітей, на яких вони це оформляли, кумів, братів, сватів. А найголовніше - ми покажемо сітки сформованих латифундій у приватній власності, які вимірюються сотнями тисяч гектарів "

Лещенко додав, що коли на публічну кадастрову карту наклали дані з надрами держави, то чітко побачили "хто є хто". За його словами, цю інформацію будуть оприлюднювати, а також відстоювати позиції у рамках кримінальних проваджень.

Не дайте рейдерам і шахраям нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини