Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Книга обліку для ФОП скасовується із 1 січня — з’явився проект наказу Мінфіну

29 жовтня 2020, 10:00
18449
0
Реклама

ФОП-єдинники І-ІІІ групп (окрім платників ПДВ) починаючи із 01.01.2021 року зможуть вести облік доходів у довільній формі в паперовому та/або електронному вигляді шляхом помісячного відображення отриманих доходів. Водночас ФОП платники єдиного податку ІІІ групи - платники ПДВ вестимуть облік доходів у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат. Саме так Законом № 786 відкоригували порядок ведення обліку доходів для ФОПів.

Також для ФОПів та фізосіб, які провадять незалежну професійну діяльність, Закон № 786 дає можливість вести облік доходів і витрат у зручній для них формі - паперовій та/або електронній, у т.ч. через Електронний кабінет.

Тому фактично скасовується вимога обов'язкового ведення книги обліку доходів для ФОП - платників єдиного податку І-ІІІ груп, а також її реєстрація в ДПС.

Це дало привід Мінфіну розробити проект наказу, яким визнають таким, що втратив чинність, наказ Мінфіну від 19.06.2015 р. № 579, яким і затверджені форми книг обліку доходів.

Зважайте, що ФОП, які не вестимуть книгу обліку з 1 січня 2021 року у зв'язку з запровадженням ведення обліку доходу в довільній формі, мають її зберігати ще 3 роки.

Раніше ДПС вже пояснювала деталі скасування книги обліку доходів для ФОП із 2021 року. Також про те, як податківці рекомендують вести облік ФОП-єдинниками у 2021 році, читайте в повідомленні.

Новий функціонал сервісу онлайн-звітності Liga:REPORT дозволяє вести Книгу обліку доходів (ФОП) онлайн. Замовити тестовий доступ для вашої компанії можна за посиланням.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини