Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Для держслужбовців встановили нові правила щодо робочого часу та гнучкого графіку роботи

30.10.2020, 11:00
8465
0

Гнучкий режим робочого часу держслужбовця може бути фіксованим або змінним
Гнучкий режим робочого часу держслужбовця може бути фіксованим або змінним

Тепер передбачено можливість гнучкого графіку роботи для державних службовців. Відповідне рішення затверджено наказом Національного агентства України з питань державної служби від 31 липня 2020 року № 143-20.

Наказом передбачено, що за ініціативою державного службовця і згодою його безпосереднього керівника може встановлюватися гнучкий режим робочого часу, незалежно від визначеного правилами внутрішнього службового розпорядку режиму роботи державного органу.

Такий режим встановлюється на визначений строк або безстроково з урахуванням необхідності дотримання норми робочого часу, передбаченого Законом України "Про державну службу", або тривалості встановленого для державного службовця неповного робочого дня/тижня. Гнучкий режим робочого часу державного службовця встановлюється наказом (розпорядженням) керівника державної служби в державному органі.

Зміни було внесено до Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом НАДС від 03 березня 2016 року № 50. У цьому акті в новій редакції виклали розділ III "Робочий час і час відпочинку державного службовця".

Гнучкий режим робочого часу держслужбовця може бути фіксованим або змінним.

При фіксованому режимі робочого часу державного службовця визначається початок і кінець робочого часу, час початку і закінчення перерви для відпочинку і харчування. При цьому державному службовцю може визначатись відмінна від встановленої у державному органі тривалість роботи по днях тижня, а також поділ робочого дня на частини.

При змінному режимі робочого часу державного службовця відсутній фіксований початок, кінець і тривалість робочого дня, на державного службовця не поширюється встановлена у державному органі тривалість роботи по днях тижня, за потреби можуть визначатися періоди часу, в які державний службовець зобов'язаний бути присутнім на робочому місці. При змінному режимі робочого часу державного службовця є обов'язковим облік щоденної тривалості його робочого дня.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін до законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар