Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Президент наклав вето на закон про тарифи мобільних операторів та штрафи за спам — яка причина

30 жовтня 2020, 12:30
1107
0
Реклама

Президент України Володимир Зеленський не підписав законопроект №?3014 про електронні комунікації, направивши його на доопрацювання. Це слідує з картки законопроекту на сайті ВРУ. Нагадаємо, що законопроект був прийнятий 30 вересня. Він встановлює права, обов'язки та засади відповідальності фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у даній діяльності або користуються електронними комунікаційними послугами.

Як слідує з пропозицій, поданих Президентом до законопроекту, ключовими претензіями є наступні.

По-перше, регулювання низки питань, що відповідно до Конституції України можуть визначатися виключно на рівні законів, тоді як цим законом їх пропонується віднести до компетенції Кабміна чи інших органів.

По-друге, за цим Законом надання електронних комунікаційних мереж та послуг на території України є виключним правом юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, зареєстрованих відповідно до законодавства. Наведене не враховує, що з метою захисту національних інтересів та національної безпеки України в інформаційній сфері уже встановлено вимоги до структури власності юридичних осіб - операторів телекомунікацій.

По-третє, щодо доступу до інформації про електронні комунікаційні послуги, отримані кінцевим користувачем, не враховано, на думку Президента, ситуацій, що вимагають екстрених дій державних органів у разі загроз національній безпеці, економічному добробуту та правам людини.

По-четверте, за Законом рішення, прийняті регуляторним органом, є виконавчими документами, обов'язковими до виконання сторонами спору. Однак закон не містить вимог до змісту, оформлення та пред'явлення таких документів, що не відповідає принципу юридичної визначеності.

Закон також містить низку технічних недоліків.

Більше інформації про те, як бізнесу попередити наслідки кризової ситуації вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН. Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте зважені рішення вже сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини