Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Працюючі адвокати не повинні сплачувати "подвійний" ЄСВ — рішення судів та реакція ДПС

6 листопада 2020, 10:20
1810
0
Реклама

Адвокат не повинен сплачувати ЄСВ в ті місяці (періоди), коли він не отримує дохід від здійснення адвокатської діяльності, при умові, що ЄСВВ за такого адвоката сплачує роботодавець.

Таку позицію висловив Перший апеляційний адміністративний суд в постанові від 29.07.2020 р. у справі № 200/14208/19-а. Він підтримав рішення суду першої інстанції про те, аби визнати недійсною та скасувати податкову консультацію ГУ ДПС у Донецькій області, викладену у листі від 31.10.2019 р. № 1116/10/05-99-33-02/ІПК.

Оскаржуючи це рішення, ГУ ДПС у Донецькій області звернулося з касаційною скаргою до Верховного Суду, але отримало відмову у відкритті касаційного провадження.

Сформувати безпрограшну позовну заяву? Зазирнути в майбутнє й наперед дізнатися рішення суду? Це нова реальність. ЛІГА:ЗАКОН презентувала Verdictum PRO - першу систему аналізу судових рішень із функціоналом передбачення вірогідності перемоги в суді за допомогою штучного інтелекту. Детальніше за посиланням.

Тож самозайняті особи, які займаються адвокатською діяльністю, остаточно перемогли в податківців по цьому проблемного питанню, яке тягнеться роками.

Нагадаємо, апеляційний суд вказав, що особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, зокрема адвокатську, вважається самозайнятою особою і зобов'язана сплачувати ЄСВ не нижче розміру мінімального страхового внеску незалежно від фактичного отримання доходу лише за умови, що така особа не є найманим працівником.

В іншому випадку (якщо особа є найманим працівником), така особа є застрахованою і платником ЄСВ за неї є її роботодавець, а мета збору ЄСВ досягається за рахунок його сплати роботодавцем.

Інше тлумачення норм Закону № 2464 щодо необхідності сплати ЄСВ особами, які мають свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, та які одночасно перебувають у трудових відносинах в межах цієї діяльності, спричиняє подвійну його сплату (безпосередньо особою та роботодавцем), що суперечить меті запровадженого державою консолідованого страхового внеску.

Тепер цю позицію висловили й податківці у новій ІПК від 08.10.2020 р. № 4187/ІПК/05-99-33-02-13, яку видали на виконання рішення суду.

Вони підтвердили висновок, що нарахування та сплата роботодавцем за застраховану особу ЄСВ в розмірі не менше мінімального виключає обов'язок по сплаті за цей період ЄСВ у особи, яка має право проводити адвокатську діяльність, проте дохід від неї не отримує.

Водночас згадали і про законодавчу новацію, котра запрацює із 01.01.2021 р. Адже Законом України від 13.05.2020 р. № 592-IX будуть внесені зміни до Закону № 2464, які звільняють самозайняті особи від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Також читайте матеріал "Юрист підприємства із свідоцтвом адвоката не сплачує ЄСВ, якщо не провадить адвокатської діяльності" у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Чорна п'ятниця наближається! Встигніть першими скористатися акційними пропозиціями на передплату видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Заповніть форму заявки.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини