Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Продавці повинні декларувати підвищення цін на ряд товарів у період карантину — КМУ

19 листопада 2020, 13:55
720
1
Реклама

Починаючи із 18.05.2020 р. на товари, що мають істотну соціальну значущість, та товари протиепідемічного призначення поширюється обов'язок відносно декларування суб'єктами господарювання зміни роздрібних цін у разі їх підвищення на 5 і більше відсотків.

Механізм декларування зміни роздрібних цін визначений постанова КМУ від 22.04.2020 р. № 341 та діє до закінчення карантину. У ній наведено переліки товарів, зміна цін на які підлягає декларуванню, у т. ч. продовольчих товарів, лікарських засобів, антисептиків та дезінфекційних засобів, засобів індивідуального захисту.

Держпродспоживслужба наголошує, якщо суб'єкт господарювання, який реалізує товари, які мають істотну соціальну значущість або належать до товарів протиепідемічного призначення, планує збільшити роздрібну ціну на 5 і більше відсотків проти роздрібної ціни на момент набрання чинності Постановою (18.05.2020 р.), то виникає обов'язок декларувати зміну цін. У подальшому необхідно декларувати зміну роздрібної ціни при підвищенні її на 5 і більше відсотків проти раніше вже задекларованої роздрібної ціни. Реалізовувати такі товари за роздрібною ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без декларування зміни цін, - порушувати вимоги щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

З цього приводу читайте статтю "Карантинний" контроль за цінами: держрегулювання по-кабмінівськи" у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини