Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Із 1 грудня НБУ змінив касові операції щодо ідентифікації клієнтів та прийняття сумнівних банкнот

1.12.2020, 10:00
3178
0

На інкасаторські компанії поширені окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків
На інкасаторські компанії поширені окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків

Національний банк України інформує, що осучаснив низку норм, пов'язаних із проведенням касових операцій банків та інкасаторських компаній. Відповідні норми містить постанова № 148 від 23.11.2020 р., що набрало чинності з 01 грудня 2020 року і вносить зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками.

Із текстом нормативно-правових актів зручно ознайомитися в ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити повнофункціональний тестовий доступ можна тут.

Зокрема, йдеться по такі зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками: під час здійснення касових операцій для ідентифікації та верифікації клієнта чи його представника банки зможуть використовувати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку "Дія" (у порядку, визначеному нормативно-правовим актом Національного банку з питань здійснення банками фінансового моніторингу).

Спрощується процедура приймання банками на дослідження сумнівних щодо справжності та платіжності банкнот та монет національної валюти та сумнівних щодо справжності банкнот іноземної валюти. У відповідній довідці замість паспортних даних клієнт має надати контакту інформацію (номер телефона та/або електронну адресу).

На інкасаторські компанії поширені окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків. Йдеться про необхідність вилучення і передавання сумнівних банкнот для проведення досліджень до Національного банку, а також вилучення та передавання банкнот, зафарбованих спеціальним розчином унаслідок несанкціонованого втручання у спецпристрій для зберігання цінностей, до правоохоронних органів.

Такі новації, впевнені у НБУ, сприятимуть спрощенню проведення касових операцій банків під час обслуговування клієнтів, а також покращенню якості готівки національної валюти, що перебуває в обігу.

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія: спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар