Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДПС пояснила, що робити з амортизацією при переході зі спрощеної системи на загальну

30 листопада 2020, 12:20
1204
0
Реклама

Юрособи - платники єдиного податку, що переходять зі спрощеної системи на загальну, задаються питаннями формування балансової вартості ОЗ для цілей нарахування амортизації. У податковому відомстві щодо цього порадили орієнтуватися на "бухоблікові" правила:

- балансова вартість основних засобів (нематеріальних активів), придбаних у період перебування на спрощеній системі оподаткування, з метою нарахування амортизації згідно з п. 138.3 ПКУ визначається на дату такого переходу за правилами бухгалтерського обліку;

- придбані (створені) основні засоби та нематеріальні активи зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю (п. 7 П(С)БО 7 та п. 10 П(С)БО 8);

- об'єкт основних засобів, який відповідає критеріям визнання активу, та нематеріальний актив слід оцінювати за собівартістю (п. 15 МСБО 16, п. 24 МСБО 38).

Докладніше про обов'язковий перехід зі спрощеної системи оподаткування на загальну можна дізнатися з матеріалу модуля Ситуації. Для отримання доступу до документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 102.05 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Більше відповідей ДПС на запитання платників податків з усіх напрямків податкового законодавства читайте в модулі "База податкових знань" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся для цього тестовим доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини