Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У ДПС зазначили, які ФОПи з 1 січня 2021 року повинні застосовувати РРО

30 листопада 2020, 16:30
48220
0
Реклама

Головне управління ДПС у Київській області нагадало, що з 1 січня 2021 року набирають чинності положення ПКУ, які зобов'язують застосовувати ПРРО ряд суб'єктів господарювання. Йдеться про суб'єктів господарювання, які здійснюють види діяльності, визначені п. 61 підрозд.10 розд. ХХ ПКУ.

Так, з 1 січня 2021 року до 1 квітня 2021 року РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку ІІ-IV груп (ФОПами), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1млн грн, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

1) реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

2) реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

3) реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

4) реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

5) роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

6) діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";

7) діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

8) діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

9) реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабміном.

Отже, ФОП-єдинники ІІ-IVгруп повинні застосовувати РРО та/або ПРРО із 1 січня 2021 року, якщо щодо них виконується хоча б одна з зазначених умов:

- підприємець здійснює хоча б один із вищеперелічених видів діяльності;

- у разі перевищення в календарному році обсягу доходу 1 млн. грн.

Зважайте: застосування РРО та/або ПРРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Чим простіше - тим зручніше. Liga:Report - це онлайн-сервіс подання звітності для ФОПів усіх груп оподаткування, який економить ваш час. Придбайте усього за 28 гривень на місяць.

А щоб іти в ногу з вимогами чинного законодавства, користуйтеся інформаційно-правовою системою ЛІГА:ЗАКОН. Вона допоможе відслідковувати зміни в законодавстві. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідної вам інформації.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини