Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Коли потрібно обрати кредит, перевіряйте його на ЛІГА.Money

1 грудня 2020, 14:25
477
0
Реклама

Де краще взяти кредит? Найчастіше за цією порадою ми звертаємось до знайомого бухгалтера чи фінансиста компанії, в котрій працюємо. І тепер вам буде що відповісти своїм колегам.

Адже нещодавно з'явився новий інструмент порівняння банківських кредитів. 1 жовтня медіа-ресурс з фінансової грамотності ЛІГА.Money за підтримки Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору" презентував перший в Україні інструмент порівняння кредитів на основі реальної річної ставки. Його особливістю є те, що кредити банків тут порівнюються не за процентною ставкою кредиту, як у рекламі, а враховують одразу всі додаткові комісії, платежі та витрати на послуг третіх осіб. Таким чином, клієнт одразу бачить реальну, а не рекламну вартість кредиту.

Розбираємось, як це працює.

Можливості кредитометру ЛІГА.Money

1. У кредитометрі можна обрати який саме вид кредиту вам потрібен. Тут доступні для порівняння та замовлення кредити на житло, авто, особисті цілі та кредитні картки.

2. У інструменті порівняння представлені кредитні пропозиції дев'яти банків. І в ЛІГА.Money переконують, що їх число буде зростати й надалі.

3. У цьому інструменті немає жодної пропозиції кредитів фінансових компаній чи інших небанківських фінустанов. Для порівняння доступні лише кредити банків, оскільки законодавче та нормативне регулювання небанківського сегменту кредитування є недосконалим, а захист прав споживачів у банківській сфері значно надійніший.

4. Кредит підбирається індивідуально, з огляду на запити споживача. Для вибору найкращої пропозиції передбачено близько 20 фільтрів. Сума доходу та вид зайнятості, місце проживання, вік, тривалість кредиту, наявність інших позик - вказавши всі ці параметри, система обирає лише ті кредитні пропозиції, які підійдуть для вас та банку. Приміром, якщо той чи інший банк не кредитує осіб, старших 60 років, така пропозиція просто не потрапить у видачу.

5. На сайті вказано всі витрати за кредитом: реальна річна відсоткова ставка з урахуванням комісій та платежів на користь третіх осіб (договори страхування чи нотаріальні послуги) та детальний графік платежів. А отже можна заздалегідь дізнатись, у скільки вам обійдеться кредит та порівняти справжню повну вартість позик.

6. Тут є можливість порівняти умови декількох кредитів в одному вікні і перевірити, який з них підходить вам більше.

7. Також є можливість надіслати одночасно кілька заявок у різні банки щодо кредитів, що вас зацікавили. При цьому банк відразу отримує усю інформацію про позичальника, яку ви вказали у фільтрах пошуку.

Які банки є партнерами ЛІГА.Money

На сайті представлено кредитні пропозиції дев'яти банків:

- ОТП Банк;

- Правекс Банк;

- Райффайзен Банк Аваль;

- ТАСкомбанк;

- Укрсиббанк;

- Креді Агріколь Банк;

- Форвард Банк;

- Акордбанк;

- Банк інвестицій та заощаджень.

Як пересвідчитись, що умови кредитів на сайті правдиві

1. ЛІГА.Money - незалежний фінансовий медіа-ресурс. Основою незалежності є заборона отримання будь-яких рекламних чи інших платежів від банків, що дозволяють впливати на вибір клієнтами того чи іншого кредитного продукту. Всі банки-партнери проекту працюють у рівних умовах і не мають переваг один перед одним.

2. Банк самостійно вносить відомості про свій кредитний продукт, його вартість, графік платежів та інші витрати. За законом із 1 вересня 2020 року банки зобов'язані вказувати в публічних пропозиціях свого продукту розмір реальної річної ставки. І ЛІГА.Money - єдиний ресурс, який порівнює кредити саме за цим показником.

3. Перевірка методом таємного покупця. Періодично проводяться перевірки банків-партнерів проекту шляхом оформлення кредиту в кожному з них. Банки оцінюватимуться за рядом критеріїв, у тому числі з огляду на достовірність представленої інформації на сайті, лояльність кредитних договорів до споживача, наявність кодексу етики з нормами захисту прав споживачів. Результати цього дослідження будуть публічними та продемонструють рівень відкритості та чесності банків перед клієнтами

Що таке ЛІГА.Money?

Проект ЛІГА.Money створений 1 жовтня 2020 року як незалежний медіа-ресурс з фінансової грамотності. Проект став результатом тристороннього партнерства між Проектом USAID "Трансформація фінансового сектору", Ligamedia та банками-учасниками.

Головним завданням проекту є надання споживачам повної та об'єктивної інформації про існуючі фінансові інструменти для прийняття ними зважених та відповідальних рішень.

ЛІГА.Money щоденно публікує актуальну та важливу інформацію зі світу фінансів. Тут розповідають про особливості фінансових інструментів та розбираються у непростих для читачів фінансових питаннях, готують практичні поради з вибору депозитів та радять, як правильно відстоювати свої права, якщо банк їх порушив.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини