Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи потрібен РРО кур’єрам "Glovo" — позиція ДПС

1 грудня 2020, 15:40
1596
0
Реклама

В період карантину досить актуальними є послуги із адресної доставки замовлень споживачам. Серед сервісів із доставки замовлень кафе та ресторанів лідирує сервіс "Glovo". Їх кур'єрів бачив майже кожен житель столиці.

Тепер товариство, котре надає інформаційно-технологічні (інформаційно-технологічні) послуги за допомогою мобільного додатку "Glovo" (далі - Додаток) поцікавилося у податківців про необхідність наявності РРО у кур'єрів.

Додаток поєднує продавців, що бажають продати свої товари (далі - Партнери), споживачів, які бажають придбати ці товари (далі - Користувачі), та кур'єрів, які від імені та в інтересах користувачів приймають замовлення за допомогою Додатку і здійснюють доставку товарів від Партнерів до Користувачів (далі - Кур'єри). При цьому всі кур'єри є ФОПами, які не перебувають у трудових відносинах із товариством.

Серед питань, на які відповіла ДПС, такі:

1. Чи буде вважатись в розумінні п. 61 підрозділу 10 Перехідних положень ПКУ операція з повернення Кур'єру готівкових коштів, сплачених ним від імені та за рахунок Користувача за зарезервований ним товар Партнера, розрахунковою операцією, що має бути проведена через РРО?

Оскільки замовлений споживачем товар продавця доставляється споживачу за визначеною адресою, де Кур'єр отримає готівкові кошти, як оплату за нього, то операція з отримання Кур'єром від споживача коштів за замовлений товар буде вважатись розрахунковою.

2. Чи необхідно Кур'єру як ФОП, що діє від імені, в інтересах та за рахунок Користувача на підставі усного договору доручення, проводити розрахункові операції через РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, на суму вартості товару, що повертається Користувачем (як довірителем) Кур'єру (як повіреному) в місці адресної доставки зарезервованого та придбаного через Кур'єра товару Партнера (продавця)?

Оскільки приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів покупцям фактично здійснює кур'єр, тому саме він і зобов'язаний видати споживачу розрахунковий документ встановленої форми та змісту.

3. Чи необхідно Кур'єру як ФОП, що діє від імені, в інтересах та за рахунок Користувача на підставі усного договору доручення, проводити розрахункові операції через РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, на суму вартості кур'єрських послуг з адресної доставки зарезервованого та придбаного через Кур'єра товару Партнера (продавця) на визначену Користувачем через Додаток адресу?

Якщо Кур'єр є ФОП на загальній системі оподаткування, то він має провести розрахункову операцію за надану кур'єрську послугу з адресної доставки товару Партнера через РРО та/або програмний РРО і видати споживачу розрахунковий документ встановленої форми та змісту.

Якщо Кур'єр є ФОП - платником єдиного податку, у якого протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1 млн грн, то він може не застосовувати РРО та/або програмний РРО при наданні кур'єрських послуг з адресної доставки товарів Партнера (продавця), проте має видавати споживачу в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця.

Джерело: ІПК ДПС від 09.11.2020 р. № 4625/ІПК/99-00-07-05-01-06.

Коли часу обмаль - вкрай необхідно тримати в фокусі найголовніше. Отримайте доступ до рішення LIGA360: Бухгалтер і перевіряйте контрагентів, звітуйтеся онлайн, читайте аналітичні матеріали та отримуйте автоматичні сповіщення про зміни в законодавстві.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини