Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Штрафи у сфері ЖКГ хочуть підвищити у десятки разів — слідкувати повинна нова Держінспекція

4 грудня 2020, 16:20
5443
0
Реклама

У парламенті групою народних депутатів зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо здійснення державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства (№ 4404 від 19.11.2020 р.).

Наведемо приклади деяких з запланованих санкцій. За забруднення і засмічення вод пропонують штрафувати громадян у розмірі від 850 до 1700 грн, а посадовців - від 1700 до 3400 грн. Самовільне проведення гідротехнічних робіт чи безгосподарне використання води обійдеться для посадових осіб у штраф від 1700 до 3400 грн. Новою буде відповідальність за ухилення від укладення договору про надання послуги з поводження з побутовими відходами: для громадян пропонується штраф від 510 до 850 грн, для посадових осіб - від 850 до 1700 грн.

Шраф за брудний підїзд, ліфт чи прибудинкову територію, незаконне перепланування житла, використання його не за призначенням значно зросте, за задумом законопроєкта: для громадян до суми від 510 до 850 грн, а для посадовців - від 850 до 1700 грн.

Новою має стати адмінвідповідальність за порушення порядків і правил підключення/відключення до/від об'єктів і систем (мереж) централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення, систем централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води. Покаранням буде штраф на громадян від 17 тис. грн до 34 тис. грн, а на посадових осіб чи ФОПів - від 34 тис. грн до 51 тис. грн.

Серед інших новацій - пропозиція карати посадових осіб за порушення законодавства і договорів про надання житлово-комунальних послуг штрафами від 850 до 1700 грн.

Державна житлово-комунальна інспекція, яку пропонується цим законопроєктом створити, буде центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства. До речі, за невиконання законних вимог посадовців цієї інспекції пропонують штрафувати у розмірі від 1700 до 3400 грн.

Не дайте рейдерам і шахраям нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини