Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У 2021 році малозабезпеченим сім’ям даватимуть безвідсотковий кредит до 90 тисяч на власний бізнес

7 грудня 2020, 13:30
15316
0
Реклама

Мінсоцполітики оприлюднило проєкт постанови КМУ "Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей". Варто нагадати, що нещодавно Законом № 646 було передбачено запровадження механізму стимулювання для виходу із стану бідності малозабезпеченої сім'ї, в якій є працездатні непрацюючі члени сім'ї. Але ця норма Закону потребувала розробки відповідних нормативно-правових актів.

Проект акта передбачає надання безвідсоткової поворотної одноразової допомоги:

- непрацюючим працездатним особам з числа малозабезпечених сімей для закупівлі обладнання та матеріалів з метою організації власного бізнесу;

- суб'єктам господарювання, які будуть працевлаштовувати непрацюючих працездатних осіб з числа малозабезпечених сімей строком не менше ніж на два роки за направленням центрів зайнятості.

Розмір фінансової допомоги не зможе перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, у якому приймається рішення про її надання. Тобто у 2021 році це буде до 90 тис. грн.

Особа, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, подає структурному підрозділу/уповноваженій особі виконавчого органу або структурному підрозділу з питань соціального захисту населення районної у м. Києві держадміністрації заяву про надання фінансової допомоги. Разом із заявою подаються: довідка про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості, її зняття, погашення; бізнес-план. Якщо комісією прийнято рішення про надання фінансової допомоги, то заявник реєструється як юридична особа чи фізична особа - підприємець протягом 30 календарних днів.

Сума фінансової допомоги, що повертається особою, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, зменшується на суму сплачених нею протягом трьох років із дня її отримання податків, зборів (обов'язкових платежів) і ЄСВ.

Фінансова допомога не повертається, якщо особою, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність:

- за трирічний період з дати її отримання сплачено податки, збори (обов'язкові платежі) і єдиний внесок в сумі, що перевищує суму наданої фінансової допомоги;

- у перший рік з дати її отримання працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше ніж двох непрацюючих працездатних осіб строком не менше ніж на два роки.

Для отримання фінансової допомоги суб'єкт господарювання/його уповноважений представник подає тим же органам влади заяву та бізнес-план. Він не повертає фіндопомогу, якщо за трирічний період з дати її отримання за працевлаштованих ним осіб сплачено ЄСВ в сумі, що перевищує суму фінансової допомоги.

Зверніть увагу: сума фіндопомоги не враховується до середньомісячного сукупного доходу сім'ї для призначення соціальної допомоги та житлових субсидій, а також не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи.

До речі, сучасний професійний сервіс Liga:Report дозволяє легко та оперативно подати податкову, фінансову та статистичну звітність онлайн. А для підприємців є відмінний помічник, який самостійно розраховує та сплачує податки, - бот-бухгалтер ReporTaх.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини