Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Звільнення ФОПів від ЄСВ, відстрочка РРО, одноразова допомога по 8 тис. грн — опубліковано Закони

9 грудня 2020, 12:00
18707
3
Реклама

В газеті "Голосу України" від 09.12.2020 р. № 228 опубліковано закони про відтермінування РРО та підтримку бізнесу і працівників під час карантину, які напередодні підписав Президент України.

1. Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій" від 01.12.2020 р. № 1017-ІХ.

Даним Законом фіскальний кешбек скасовано, а ліміти для груп єдинників прив'язано до мінзарплати. Ну а також до 1 січня 2022 року відтерміновано обов'язкове застосування РРО (ПРРО) для ФОП, які є платниками єдиного податку ІІ - ІV груп, окрім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.

Варто відмітити, що норми Закону набирають чинності:

- із 01.01.2021 р. щодо відтермінування застосування РРО для ФОП та нових граничних обсягів доходів для платників єдиного податку;

- із 10.12.2020 р. щодо скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення у сфері РРО, штрафних санкцій, вимог до РРО (ПРРО).

2. Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2" від 04.12.2020 р. № 1072-ІХ.

Саме ним частину ФОПів звільнили на півроку від сплати єдиного податку та ЄСВ.

Також спишуть податковий борг платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу платника за усіма податками і зборами не перевищує 3060 грн та його не погашено станом на 01.11.2020 р.

Ну і, звісно, продовжили терміни для списання боргів "сплячих" ФОПів, які несплачені станом на 1 грудня 2020 року.

Даний Закон набирає чинності із 10.12.2020 р.

3. Закон України "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2" від 04.12.2020 р. № 1071-ІХ.

Він передбачає, що у 2020-2021 роках за рахунок Держбюджету виплатять:

- одноразову матеріальну допомогу застрахованим особам, які можуть втратити частину зарплати чи доходу у разі запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів;

- одноразову матеріальну допомогу суб'єктам господарювання з метою збереження робочих місць найманих працівників;

- одноразову компенсацію суб'єктам господарювання витрат, понесених за сплату ЄСВ.

Тож працівники та ФОП отримають по 8 тис.грн і компенсацію ЄСВ.

Вказаний Закон запрацює із 10.12.2020 р.

Наразі розроблена постанова, за якою працівників та ФОП обмежать в часі на подання заяв на "карантинну" допомогу від держави.

Також Уряд затвердить порядок виплати одноразової "карантинної" допомоги через простій чи скорочення роботи на час карантину.

Подавати звітність, контролювати своєчасність і повноту сплати податків до бюджету та відслідковувати всі податкові зміни просто з рішенням LIGA360: Бухгалтер. Оформлюйте заявку на LIGA360: Бухгалтер, щоб працювати легко та швидко.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини