Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд скасовує коригування середнього заробітку для відпускних

9 грудня 2020, 17:00
9370
0
Реклама

На засідання Уряду 09.12.2020 р. прийнята постанова "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100" від 09.12.2020 р. № 1213. Ініціатором змін до Порядку № 100 виступило Мінекономіки.

Почнемо з найцікавішого - вилучають п. 10 Порядку № 100, який передбачає коригування середнього заробітку у разі підвищення посадових окладів.

Для роботодавця це звісно полегшення із зайвими обтяжливими обрахунками та штрафами, але натомість для працівників - зменшення суми відпускних та компенсацій за невикористану відпустку.

Читайте: коригування середнього заробітку при обчисленні відпускних у 2020 році.

Йдемо далі по змінам до Порядку № 100, серед яких передбачено:

1. Врахувати всі види відпусток, які передбачені законодавством, при обчисленні середньої зарплати.

2. Спростити обчислення середньої заплати, шляхом зміни порядку врахування премій, які виплачуються за квартал і більш тривалий проміжок часу.

При обчисленні середньої зарплати в усіх випадках її збереження враховувати всі суми нарахованої зарплати згідно із законодавством та умовами трудового договору, окрім визначених у п. 4 Порядку № 100.

Премії та інші виплати, які виплачують за два місяці або більш тривалий період, при обчисленні середньої зарплати включати шляхом додавання до заробітку кожного місяця розрахункового періоду частини, що відповідає кількості місяців того періоду, за який вона нарахована та пропорційно часу, відпрацьованому у розрахунковому періоді.

3. Доповнити перелік виплат, які не враховують при обчисленні середньої зарплати у всіх випадках її збереження.

4. Прибрати необхідність вилучати із розрахункового періоду час, коли змінилися структура зарплати з одночасним підвищенням посадових окладів (актуально для бюджетників).

5. Якщо працівника прийнято (оформлено) на роботу не з першого числа місяця, проте дата прийняття на роботу є першим робочим днем місяця, то цей місяць враховують до розрахункового періоду.

Приклади розрахунку середньої зарплати для оплати відпусток містить стаття сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" -скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Снігопад знижок на професійні продукти від ЛІГА:ЗАКОН розпочато! Не пропустіть новорічні знижки на кращі професійні рішення для бухгалтерів та аудиторів. Переходьте за посиланням та обирайте свою персональну пропозицію зі знижкою 30%.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини