Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У ДПС повідомили, які зміни запроваджені для єдинників першої групи

Реклама

Головне управління ДПС у м. Києві звертає увагу, що 10.12.2020 набрав чинності Закон № 1072. Ним підрозділ 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ доповнено пунктом 52-9, згідно з яким платники єдиного податку першої групи тимчасово звільняються від сплати єдиного податку за грудень 2020 року та січень - травень 2021 року (крім випадків порушення такими платниками встановлених главою 1 розділу XIV ПКУ умов застосування першої групи платників єдиного податку).

Податківці звертають увагу, що ставки єдиного податку для першої групи платників єдиного податку, встановлені у порядку, визначеному п. 293.2 ПКУ, за такі періоди не застосовуються.

Водночас податківці зазначили, що такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату ЄСВ за ці періоди в розмірах та порядку, визначених Законом про ЄСВ. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб Законом про ЄСВ.

Отже, такі періоди включатимуться до страхового стажу із загальнообов'язкового державного пенсійного страхування цих платників та вважатиметься, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Від себе додамо, що окрім звільнення від єдиного податку ФОПів І групи звільнили і від сплати ЄСВ за себе. При цьому не зважаючи на відсутність сплаченого ЄСВ такі періоди будуть включатися до страхового стажу для розрахунку пенсій та вважатиметься, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Нагадаємо, що раніше ДПС вказала, коли звільнені від єдиного податку ФОПи повинні будуть сплатити податок.

Чим простіше - тим зручніше. Liga:Report - це онлайн-сервіс подання звітності для ФОПів усіх груп оподаткування, який економить ваш час. Придбайте усього за 28 гривень на місяць.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини