Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Більше прав для користувачів, менше спаму — підписано Закон про електронні комунікації

13.01.2021, 11:12
697
0

Закон набирає чинності з 1 січня 2022 року
Закон набирає чинності з 1 січня 2022 року

Президент Володимир Зеленський підписав Закон України № 1089-ІХ "Про електронні комунікації", ухвалений Верховною Радою 16 грудня 2020 року, повідомляє Мінцифра. Цей документ регулює відносини на ринку - між державою, надавачами та користувачами послуг, реформує застарілі регуляторні рамки в сфері електронних комунікацій відповідно до європейських норм.

Із текстом законів та інших нормативно-правових актів зручно ознайомитися в ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити повнофункціональний тестовий доступ можна тут.

Підписаний Закон передбачає:

- зменшення кількості перевірок та регуляторного тиску на компанії у сфері електронних комунікацій;

- всі постачальники електронних комунікаційних мереж та послуг матимуть однакові права та доступ до інфраструктури, запроваджується механізм консультацій з учасниками ринку;

- забезпечення конкуренції на ринку електронних комунікацій, що сприятиме залученню інвестицій та покращенню якості послуг для всіх користувачів;

- користувачі матимуть можливість обирати окремі види послуг (не в складі пакету послуг) за технічної можливості;

- право на отримання вичерпної та чіткої інформації абонентом щодо опису умов договору відповідно до правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг;

- зменшення спаму за рахунок обов'язкової попередньої згоди абонента на отримання інформації та обов'язкова можливість відмови абонента від розсилки;

- збільшення штрафу для постачальників електронних комунікацій у разі порушення прав користувачів.

Також Закон дозволить надати рівний доступ усім громадянам до зв'язку та Інтернету.

Законом передбачається створення Електронної регуляторної платформи - сервісу, який має забезпечити прозорий та автоматизований процес взаємодії між операторами та провайдерами з одного боку та держави - з іншого. Платформа забезпечуватиме взаємодію реєстрів постачальників послуг, ліцензій, присвоєнь радіочастот, геоінформаційної системи для географічних оглядів доступності на території України тощо. Доступ до цієї системи буде відкритим та безкоштовним.

Оператори мають надавати абоненту інформацію про мінімальну, середню та максимальну швидкість інтернету, а заявлена оператором швидкість не повинна критично відрізнятися від реальної.

Спрощується процедура захисту прав абонента. Якщо у нього неправомірно списані гроші з рахунку, йому не потрібно йти до суду. Питання можна вирішити, звернувшись до регулятора з електронною скаргою.

Стежити за змінами в законодавстві ще простіше, ніж раніше. Контролюйте тільки ті норми закону, які цікаві вам. В модулі LIGA360.Smart-сигнали отримуйте сповіщення, які ви встановили в інформаційно-правовій системі ЛІГА:ЗАКОН. Замовити доступ для ознайомлення з рішеннями для бухгалтера можна тут.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар