Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи може роботодавець виплачувати декретні частинами

20 січня 2021, 12:15
2640
0
Реклама

Фонд соціального страхування України повідомляє, що допомога по вагітності та пологах у розмірі 100% середньої заробітної плати надається працюючим жінкам за рахунок коштів Фонду за весь період декретної відпустки. Після того, як роботодавець отримав кошти від Фонду, він має здійснити виплату допомоги своїй працівниці у найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати, або одразу після отримання коштів від Фонду. ФССУ звертає увагу, що виплата допомоги має бути здійснена роботодавцем у повному обсязі однією сумою, поділ допомоги по вагітності та пологах не передбачено.

Підставою для призначення такої допомоги є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, що видається лікувально-профілактичним закладом, у якому застрахована особа перебуває на обліку. У більшості випадків його тривалість складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів).

Лікарняний листок у зв'язку із вагітністю та пологами видається з 30 тижнів вагітності, після чого має бути переданий застрахованою особою своєму роботодавцю. Далі комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства приймає рішення про призначення допомоги, бухгалтер здійснює розрахунок, оформлюється та подається до ФССУ відповідна заява-розрахунок.

Якщо зазначені кроки буде здійснено роботодавцем в установлені терміни, від дати передачі застрахованою особою лікарняного листка до подання заяви-розрахунку до Фонду має пройти до 17 календарних днів. Саме від дати прийняття Фондом заяви-розрахунку від роботодавця залежить дата виплати матеріального забезпечення. Кошти надходять на рахунок роботодавця упродовж декількох банківських днів після здійснення фінансування.

Вам також будуть корисними матеріали сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" (скористайтеся тестовим доступом):

- "Допомога по частковому безробіттю на період карантину та розрахунок лікарняних";

- "Приклади розрахунку середньої зарплати для оплати відпусток";

- "Нарахування ЄСВ на виплати за минулі, майбутні, перехідні періоди: основні правила";

- "Перевірки Фонду соцстраху: порядок проведення й оскарження результатів";

- "Визначаємо страховий стаж для оплати лікарняних".

Скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом або придбайте бухгалтерський cервіс "Інтербух".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини