Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Штрафи за борги по зарплаті можуть зрости втричі

Реклама

У Раді зареєстрували законопроект № 4589 від 14.01.2021 року, який повинен змінити ст. 175 Кримінального кодексу України та посилити відповідальність за невиплату зарплати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат.

В Пояснювальній записці до документу вказується на те, що за інформацією Держстату станом на кінець 2020 року борги із виплати зарплати становлять майже 4 млрд. грн. До того ж часто працівники стикаються із ситуацією, коли роботодавець не лише не сплачує зарплату, але й не дає гарантій щодо її сплати протягом найближчого часу.

Наразі чинні положення ст. 175 Кримінального кодексу України встановлюють кримінальну відповідальність за безпідставну невиплату зарплати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності.

Проте частиною третьою цієї статті встановлено, що особу звільняють від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності вона виплатила зарплату, стипендію, пенсію чи іншу встановлену законом виплату громадянам.

В законопроекті пропонують виключити ч. 3 ст. 175 Кримінального кодексу України, що унеможливить уникнення покарання керівників підприємств, установ або організацій за невиплату зарплати, стипендії, пенсії

Додатково ініціюють збільшення суми штрафів в 3 рази - вони складуть від 1500 НМДГ (22 500,00 грн.) до 3000 НМДГ (51 000,00 грн.) за безпідставну невиплату зарплати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності.

Сформувати безпрограшну позовну заяву? Зазирнути в майбутнє й наперед дізнатися рішення суду? Це нова реальність. ЛІГА:ЗАКОН презентувала Verdictum PRO - першу систему аналізу судових рішень із функціоналом передбачення вірогідності перемоги в суді за допомогою штучного інтелекту. Детальніше за посиланням.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини