Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Коли і за яких умов почнуть штрафувати порушників мовного закону

Реклама

Штрафувати за відмову спілкуватися з клієнтами українською мовою будуть з 16 липня 2022 року. Про це розповів мовний омбудсмен Тарас Кремінь. За порушення мовного законодавства у сфері обслуговування передбачено штраф від 5100 грн до 6800 грн.

"Але це для злісних порушників, які принципово порушують права громадян, по відношенню до яких ми постійно отримуємо скарги, і таких скарг достатньо дві для того, щоб ми розпочали провадження, щоб підготували протокол і накладали штраф", - зазначив Кремінь. Він додав, що штрафи можуть бути оскаржені в судовому порядку, і в будь-якому разі, для подібних претензій мають бути наведені докази.

"Я не думаю, що сьогодні якийсь із супермаркетів хоче "прославитися" на всю країну, що для них закон - не закон і країна - не країна. Таких у нас немає, і навряд чи вони з'являться. А мовних інспекторів, таємних покупців і так далі - у нас таких в штаті немає", - наголосив мовний омбудсмен.

Перевірити, чи потрапила ваша компанія до плану перевірок контролюючих органів, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT. А дізнатися про дієві практики захисту від безпідставних претензій контролерів - у системі судових рішень VERDICTUM.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини