Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінфін видав нові Узагальнюючі податкові консультації щодо фінустанов та оренди майна

26.01.2021, 12:00
371
0

Роз’яснення усунуть неоднозначне трактування окремих норм податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи
Роз’яснення усунуть неоднозначне трактування окремих норм податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи

За результатами роботи Експертної ради з питань підготовки Узагальнюючих податкових консультацій при Міністерстві фінансів, Мінфін затвердив 19 січня 2021 року дві нові УПК.

Наказом № 22 затверджено Консультацію щодо застосування окремих положень підпункту 14.1.159 ПКУ. Консультація визначає, що застосування словосполучення "для фінансових установ та компаній, що займаються виключно лізинговою діяльністю", "для фінансових установ та компаній, що провадять виключно лізингову діяльність" та "до фінансових установ та компаній, що займаються виключно лізинговою діяльністю" слід розуміти таким чином, що ці словосполучення містять посилання на дві окремі групи суб'єктів, які зазначено нижче:

- фінансові установи;

- компанії, що займаються виключно лізинговою діяльністю.

Іншим наказом № 23 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо перебування у Реєстрі неприбуткових установ та організацій комунальних некомерційних підприємств, які передають в оренду закріплене за ними майно. Узагальнююча податкова консультація визначає, що у разі, коли відповідно до договору оренди комунального майна орендар самостійно розподіляє кожний черговий платіж за оренду майна і спрямовує відповідні частини орендної плати безпосередньо комунальному некомерційному підприємству (балансоутримувачу) та до бюджету територіальної громади, а комунальне некомерційне підприємство, в свою чергу, у складі свої доходів для цілей бухобліку відображає одержану від орендаря частину орендної плати, яку в повному обсязі використовує для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, такий порядок розрахунків не є розподілом доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників) такого підприємства. При цьому мають дотримуватися інші вимоги підпунктів 133.4.1 та 133.4.2 ПКУ щодо перебування такого комунального некомерційного підприємства у Реєстрі неприбуткових установ та організацій.

Не встигаєте за змінами законодавства? Liga360 інформуватиме вас автоматично. Налаштуйте Smart-сигнали, щоб відстежувати всі податкові й бюджетні зміни. Отримуйте сповіщення не лише про НПА в цілому, а й правки в окремих абзацах. Щоб спробувати всі функції Liga360: Бухгалтер замовте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар