Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд дав старт новим правилам обчислення і застосування прожиткового мінімуму

29.01.2021, 14:20
4368
1

Прожитковий мінімум має бути вартісною величиною для визначення основних соціальних потреб людини на мінімальному рівні
Прожитковий мінімум має бути вартісною величиною для визначення основних соціальних потреб людини на мінімальному рівні

Мінсоцполітики інформує, що Кабінет Міністрів схвалив для внесення до Верховної Ради проєкт закону України про заходи щодо упорядкування системи розрахунків розмірів прожиткового мінімуму, соціальних виплат, грошових платежів і стягнень та плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору).

Проект закону України передбачає, що прожитковий мінімум має бути вартісною величиною для визначення основних соціальних потреб людини на мінімальному рівні. Тому прожитковий мінімум має застосовуватися виключно для визначення основних соціальних гарантій, які є для особи основним джерелом доходів (мінімальна заробітна плата, мінімальна пенсія за віком, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям та інші види державної соціальної допомоги, які є для особи основним джерелом доходів).

На сьогодні в українському законодавстві прожитковий мінімум є розрахунковою величиною для визначення, як розміру соціальних виплат, так і розмірів штрафів, зборів, платежів і стягнень. Так, майже 180 норм передбачають використання прожиткового мінімуму в кримінальному, господарському, адміністративному законодавстві. Що вдвічі перевищує кількість таких норм, які регулюють питання соціальних виплат (79).

Тому запропоновано запровадити такі нормативи для розрахунків:

1) базова величина для соціальних виплат на дітей та базова величина для соціальних виплат населенню;

2) базова величина для грошових платежів і стягнень (для розрахунку штрафних санкцій та адміністративних стягнень);

3) базова величина для адміністративних зборів (для розрахунку розмірів плати за надання адміністративних послуг).

Як бухгалтеру полегшити собі роботу? З рішенням Liga360! Ця система містить типові договори, форми й бланки, має зручний калькулятор відпусток та калькулятор індексації зарплати. А описи робочих ситуацій та персональні консультації експертів додадуть професійної впевненості. Спробуйте Liga360 зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар