Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Прийнято закон про компенсації у зв’язку з підвищенням тарифів на електроенергію

1.02.2021, 09:08
35848
1

ВРУ рекомендує компенсувати вразливим категоріям споживачів витрати на оплату газопостачання та тепла за січень 2021 року
ВРУ рекомендує компенсувати вразливим категоріям споживачів витрати на оплату газопостачання та тепла за січень 2021 року

У ВРУ проголосували за Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо компенсації у зв'язку з підвищенням тарифів на електричну енергію" (законопроєкт № 4672). Він передбачає виплату монетизованих компенсацій людям, у яких встановлене електроопалення. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що документ дасть можливість відшкодувати людям скасування пільгового тарифу за електроенергію.

Документ передбачає виділення 1,4 млрд грн з державного бюджету, відповідне відшкодування у зв'язку з підвищенням тарифів на електричну енергію отримають:

 • люди, які проживають у житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних електроопалювальними установками;

 • люди, які проживають у багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі у сільській місцевості);

 • багатодітні, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу.

  Не дайте рейдерам і шахраям нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

  Також Верховна Рада прийняла постанову "Про заходи, спрямовані на соціальний захист населення, у зв'язку з підвищенням цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги" від 28.01.2021 р. № 1147-IX. Кабміну доручено протягом місяця подати пропозиції щодо збільшення видатків на пільги і житлові субсидії громадянам на оплату житлово-комунальних послуг та придбання енергоносіїв. Парламент також рекомендує Кабінету Міністрів розглянути можливість встановити:

  - граничні націнки на постачання побутовим споживачам тепла, гарячої води, електроенергії і природного газу;

  - окремий тариф для населення на перші 100 кВт спожитої електричної енергії впродовж місяця;

  - окремий тариф на електроенергію для побутових споживачів в будинках з опалювальними електроустановками та негазифікованих будинків, за обсяг, спожитий до 3 000 кВт/год на місяць.

  Верховна Рада рекомендує вдосконалити критерії надання адресної допомоги вразливим категоріям споживачів, а також компенсувати їм витрати на оплату газопостачання та тепла за січень 2021 року.

  Не встигаєте за змінами законодавства? Liga360 інформуватиме вас автоматично. Налаштуйте Smart-сигнали, щоб відстежувати всі податкові й бюджетні зміни. Щоб спробувати всі функції Liga360:Бухгалтер замовте доступ.

  Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


  Увійдіть, щоб залишити коментар