Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Внутрішній сумісник отримує компенсацію за невикористану відпустку за кожною із посад — Верховний Суд

3.02.2021, 16:20
619
0

Компенсацію за невикористані дні відпустки виплачують при звільненні
Компенсацію за невикористані дні відпустки виплачують при звільненні

Верховний Суд вказав на те, що у разі одночасного звільнення сумісника з основного місця роботи та з роботи за сумісництвом, роботодавець повинен обчислити компенсацію за невикористану відпустку по кожному місцю роботи та виплатити працівнику компенсацію по кожному з них. Мова йде про постанову ВС/КЦС від 04.12.2019 р. у справі № 182/4561/16-ц.

Ознайомтесь: як рахувати компенсацію за невикористану відпустку при звільненні.

В розглянутій справі суперечка виникла між екс-працівником та роботодавцем, які не дійшли згоди в сумі остаточного розрахунку при звільненні.

Як з'ясувалося при розгляді касаційної скарги в Верховному Суді, позивач працював на посаді прийомоздавальника вантажу та багажу вантажної дільниці (0,5 ставки) та з 24 травня 2016 року по 27 липня 2016 року (два місяці) за внутрішнім сумісництвом (на тому ж підприємстві) на посаді касира (0,5 ставки). Він був одночасно звільнений з обох зазначених посад, а тому мав право отримати компенсацію за 4 дні невикористаної щорічної відпустки за роботу за сумісництвом на посаді касира.

Адже робота позивача на зазначених посадах на умовах неповного робочого дня (по 0,5 ставки) жодним чином не впливає на розмір гарантованої чинним законодавством України працівникам щорічної основної відпустки.

Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору (ч. 1 ст. 6 Закону України "Про відпустки").

Із судовою практикою у сфері захисту трудових прав допоможе система VERDICTUM, яка містить більш ніж 70 млн. судових рішень. Бажаєте отримати тестовий доступ до системи VERDICTUM - тисніть сюди.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар