Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Січнева інфляція перевищила 6% порівняно з минулорічною

Реклама

Держстат інформує, що інфляція на споживчому ринку в січні 2021р. порівняно із груднем 2020 р. становила 1,3%, із січнем 2020р. - 6,1%. Базова інфляція в січні 2021р. порівняно із груднем 2020р. становила 0,3%, із січнем 2020р. - 5,0%

На споживчому ринку в січні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%. Найбільше (на 15,4%) подорожчали яйця. На 6,5-1,0% зросли ціни на овочі, цукор, соняшникову олію, м'ясо птиці, хліб, яловичину, продукти переробки зернових, сири. Водночас на 1,3% подешевшала свинина. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,0%, що пов'язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,9%. Одяг і взуття подешевшали на 4,0%, у т.ч. взуття - на 4,0%, одяг - на 3,9%. Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 6,0% відбулося в основному через підвищення тарифів на електроенергію на 36,6%, каналізацію - на 17,3%, водопостачання - на 10,9%. Разом з тим на 4,5% відбулося зниження цін на природний газ. Ціни на транспорт зросли на 1,0% в першу чергу за рахунок подорожчання палива та мастил на 2,3%, автомобілів - на 1,0%. Водночас на 1,4% подешевшав проїзд у залізничному пасажирському транспорті. У сфері зв'язку ціни зросли на 1,0%, що пов'язано з підвищенням тарифів на місцевий телефонний зв'язок на 10,2%.

Своєю чергою, Мінекономіки запевняє: цінова ситуація повністю відповідає тенденціям кінця минулого року. А за певними групами товарів навпаки у січні відбулось відчутне зниження цін. Зокрема, йдеться про одяг та взуття, де ціни знизилися відповідно на 3,9% та 4%.

Нагадаємо: індексацію зарплати потрібно проводити у тому випадку, коли індекс споживчих цін перевищив поріг у 103%.

Для зручності коефіцієнти (суми) індексації заробітної плати у 2021 році можна переглянути в довіднику.

Не дайте рейдерам і шахраям нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини