Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ФОП захистився без суду від 54 тисяч штрафу за помилку в призначенні платежу при сплаті податку

Реклама

У Раді бізнес-омбудсмена розповіли про наступну ситуацію. Рада отримала скаргу від приватного підприємця з Києва. Підприємець не погоджувався з результатами податкової перевірки. На думку податкового органу, ФОП несвоєчасно сплатив єдиний податок до бюджету, тож нарахували скаржнику штраф у 54 тис. грн. Підприємець надіслав скаргу до ДПС і одночасно звернувся до Ради бізнес-омбудсмена по допомогу.

Вивчивши матеріали скарги, інспекторка Ради визнала скаргу обґрунтованою. Інспекторка встановила, що скаржник не порушив строків сплати єдиного податку. Проте, з'ясувалося, що підприємець допустив технічну помилку у призначенні платежу та вказав невірний код платника податків. Таким чином, платежі не було прив'язано до облікового рахунку скаржника, хоча суми податку були нараховані на казначейський рахунок в повному обсязі.

Крім того, виявилося, що приватний підприємець допустив помилку в податковій декларації з єдиного податку, де самостійно вказав суми податків за останній квартал, хоча на той момент він перебував на загальній системі оподаткування і вже не був платником єдиного податку.

Зважаючи на те, що скаржником було своєчасно та в повному обсязі здійснено платежі, посилаючись на релевантну судову практику, Рада підтримала позицію приватного підприємця.

Рада рекомендувала ДПС забезпечити повний, всебічний та неупереджений розгляд скарги підприємця та скасувати спірне податкове рішення. Зокрема, РБО просила розглянути скаргу за участю Ради та скаржника дистанційно через пандемію COVID-19. У результаті ДПС дослухалася до рекомендацій Ради та задовольнила скаргу приватного підприємця, штраф було скасовано.

Перевірити, чи потрапила ваша компанія до плану перевірок контролюючих органів, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT. А дізнатися про дієві практики захисту від безпідставних претензій контролерів - у системі судових рішень VERDICTUM.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини