Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нові роз’яснення Мінекономіки щодо розрахунку середнього заробітку

Реклама

Мінекономіки зупинилося на поясненнях в застосуванні норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100.

У листі від 02.02.2021 р. № 4708-06/6433-07 акцентовано, що премії та інші виплати, які виплачують за 2 і більше місяці, враховують в частині, яка відноситься до тих місяців, що входять у розрахунковий період.

Треба зважати, що дні відрядження, оплачені за середнім заробітком, не враховують при обчисленні середньої зарплати за два місяці. В такому разі і суму премії, яка припадає на ці дні, також не враховують при визначенні частини премії, яку відносять до заробітку місяців розрахункового періоду.

Перегляньте: нові правила та приклади розрахунку середньої зарплати для відпускних в роз'ясненні Мінекономіки.

Інший випадок врахування премій розглянутий у листі 02.02.2021 р. № 4708-06/6450-07.

Запитувач навів свій приклад із розрахунком середньої зарплати. На що міністерство відповіло, що для визначення частини премії, яка буде врахована при обчисленні середньої зарплати працівнику, необхідно суму премії за четвертий квартал 2020 року розділити на кількість відпрацьованих працівником робочих днів у четвертому кварталі 2020 року, потім отриманий результат помножити на кількість відпрацьованих працівником робочих днів у листопаді та у грудні 2020 року.

Що стосується округлення частин премії, які додаються до заробітку місяців розрахункового періоду, то, як правило, при розрахунку проміжковий показник не округлюють.

Ознайомтеся зі статтею "Перерахунок середнього заробітку: премія в розрахунковому періоді із "запізненням" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух". Скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом або придбайте бухгалтерський cервіс "Інтербух".

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень по вашій темі - скористайтеся комплексним рішення для бухгалтера LIGA360. Спробуйте зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини