Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Реєстрація податкових накладних для аграріїв із ставкою ПДВ 14% відкладається — ДПС

1.03.2021, 11:25
3505
0

На сьогодні відповідна оновлена податкова накладна ще не затверджена
На сьогодні відповідна оновлена податкова накладна ще не затверджена

24.02.2021 року опублікували Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції" від 17.12.2020 р. № 1115-ІХ. Його застосовують до податкових періодів, починаючи із 01.03.2021 року. Про деталі зміни ставок ПДВ - у новині за посиланням.

З приводу набрання чинності Законом № 1115 в ДПС повідомили, що починаючи з 1 березня 2021 року операції з сільськогосподарською продукцією за окремими УКТ ЗЕД оподатковують ПДВ за ставкою 14%.

Наразі ДПС розробила проєкт нових форм податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, які містять рядки та графи, призначені для відображення інформації щодо операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції, що підлягатимуть оподаткуванню ПДВ за ставкою у розмірі 14%.

Поки що проєкт наказу Мінфіну погоджується із заінтересованими органами виконавчої влади. Після затвердження оновленої форми податкової накладної платники податку зможуть складати податкові накладні за операціями з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції.

До того як будуть чинними нові форми ПН/РК до ПН, які міститимуть відповідні графи та показники для відображення операцій з постачання товарів (сільськогосподарської продукції, що класифікується за товарними позиціями згідно з УКТ ЗЕД, визначеними у нормах Закону № 1115), які, починаючи з 1 березня 2021 року, оподатковуються за ставкою ПДВ у розмірі 14%, ПН/РК до ПН не можуть бути складені та зареєстровані в ЄРПН.

Лиш після набрання чинності норм відповідного наказу платники ПДВ зможуть реєструвати в ЄРПН ПН/РК до ПН, складених за операціями з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції, зокрема, в період з 01.03.2021 року по дату впровадження нової форми вказаних документів.

Нагадуємо, що згідно з п. 521 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ штрафні санкції не застосовують, у т. ч. за нереєстрацію (несвоєчасну реєстрацію) ПН/РК до ПН в ЄРПН.

Також звертаємо увагу, що із 1 березня зареєструвати податкові накладні можна лише за новими формами.

LIGA360 допоможе тримати на контролі свою підприємницьку діяльність й економити час. Отримайте повну базу законодавства, контролюйте звітність та заборгованість перед державою. Перевіряйте постачальників і клієнтів. Спробуйте всі переваги LIGA360: Підприємець, замовивши тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар