Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Урядовий законопроект лімітує кількість працівників на фрілансі

4.03.2021, 12:05
1275
0

Аналізуємо норми законопроекту щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості
Аналізуємо норми законопроекту щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості

В урядовому законопроекті № 5161 від 25.02.2021 року передбачено, що кількість трудових договорів з нефіксованим робочим часом у одного роботодавця не може перевищувати 10% загальної кількості трудових договорів.

Читайте: підробіток, фріланс та роботу за ЦПД хочуть замінити новою формою трудових відносин.

Буде й мінімальна тривалість робочого часу працівника, який виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом, протягом календарного місяця - 32 години. А обсяг базових годин, у які від працівника можуть вимагати працювати, не може перевищувати 40 годин на тиждень, а кількість базових днів не може перевищувати 6 днів на тиждень.

Працівник зможе відмовитись від виконання роботи, якщо роботодавець вимагає виконання роботи поза межами базових днів та годин або якщо йому було повідомлено про наявність роботи із порушенням мінімальних строків, визначених трудовим договором з нефіксованим робочим часом.

Водночас роботодавець не матиме права забороняти або перешкоджати працівникові, що виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом, виконувати роботу за іншими трудовими договорами.

За перевищення встановленої допустимої кількості трудових договорів з нефіксованим робочим часом або ведення недостовірного обліку робочого часу працівника, який працює за трудовим договором з нефіксованим робочим часом, відносно фактично виконуваної ним роботи, встановлять штраф на роботодавців у трикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Ознайомтеся зі статтею "За якими професіями не може укладатися ЦПД" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух". Скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом або придбайте бухгалтерський cервіс "Інтербух".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар