Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як розраховується житлова субсидія, кому призначається і в яких випадках її не призначать — Мінсоцполітики

17.03.2021, 14:25
10050
0

Для призначення житлової субсидії у загальному випадку необхідно подати лише два документи – заяву і декларацію
Для призначення житлової субсидії у загальному випадку необхідно подати лише два документи – заяву і декларацію

У Мінсоцполітики нагадали, що у вигляді житлових субсидій держава компенсує громадянам з низькими доходами витрати на оплату житлово-комунальних послуг, що перевищують визначену для домогосподарства обов'язкову частину платежу, яка залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. На сьогодні розмір обов'язкової частини платежу за послуги для кожної сім'ї визначається індивідуально за єдиною формулою.

Постановою № 409 установлено соціальну норму житла та соціальні нормативи споживання послуг, у межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Для призначення житлової субсидії у загальному випадку необхідно подати лише два документи - заяву і декларацію. Ці документи подаються до уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або посадової особи центру надання адміністративних послуг. Всю іншу інформацію, необхідну для призначення житлової субсидії, органи соціального захисту населення отримують за запитами від Державної податкової служби України, Пенсійного фонду України, МВС, органів місцевого самоврядування та підприємств, що надають житлово-комунальні послуги.

Житлова субсидія призначається у розмірі різниці між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і розміром обов'язкової частини платежу, визначеної для домогосподарства. Наразі субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримує близько 3 млн домогосподарств, середній розмір субсидії становив у лютому 2021 року - 1483 гривні.

Також у Мінсоцполітики оприлюднили інфографіку щодо призначення субсидій:

Додатково зверніть увагу на публікації модуля "Ситуації" ІПС ЛІГА:ЗАКОН:

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть їх придбати та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар