Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Облік у готельному бізнесі – тема номера видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

19.03.2021, 08:15
188
0

Основні нормативні вимоги
Основні нормативні вимоги

Діяльність готелів регламентують Закон № 324/95, Правила № 19, Порядок № 297 і Порядок № 803.

Готель - підприємство будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, що складається з шести і більше номерів та надає готельні послуги з тимчасового проживання з обов'язковим обслуговуванням. Порядок встановлення категорій готелям визначається Кабінетом Міністрів України. Готелю встановлюється категорія на 5 років (ст. 1 Закону № 324/95).

До відома: хоч у наведеному визначенні готелю йдеться про підприємство, жодних обмежень щодо складу суб'єктів господарювання й організаційно-правової форми власників нормативні документи не містять. Тому власником готелю може бути як юридична особа, так і фізична особа - підприємець.

Відповідно до ст. 19 Закону № 324/95 заборонено надавати послуги з розміщення без наявності свідоцтва про встановлення відповідної категорії. Тобто готелю обов'язково має бути присвоєно категорію, на що свого часу звернуло увагу Мінекономрозвитку України в листі від 22.11.2013 р. № 1462-07/06.

Категорії готелям встановлюють за результатами добровільної сертифікації послуг тимчасового розміщення (проживання) на предмет безпеки для життя і здоров'я людей, захисту їхнього майна й охорони довкілля відповідно до договору між органом із сертифікації та власником або вповноваженою ним особою й оцінювання відповідності готелів вимогам певної категорії (п. 31 Порядку № 803).

Сертифікацію та оцінювання готелю здійснюють органи із сертифікації, акредитовані для виконання робіт із сертифікації послуг тимчасового розміщення (проживання). Обов'язкову сертифікацію готелів скасовано (див. наказ Мінекономрозвитку від 30.07.2012 р. № 876).

Розлогіше про це читайте у статтях видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН:

"Готелі: основні нормативні вимоги";

"Готелі: новації оподаткування ПДВ";

"Готелі: податковий облік";

"Готелі: бухгалтерський облік";

"Готелі: особливості обліку мінібарів".

Для доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть оформити заявку та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.


Увійдіть, щоб залишити коментар