За інформацією МОЗ станом на 26.03.2021 року до "червоної" зони карантину відносять м. Київ та ще 10 областей: Житомирську, Закарпатську, Івано-Франківську, Київську, Львівську, Миколаївську, Одеську, Сумську, Черкаську, Чернівецьку.
На цих територіях діють посилені карантинні обмеження, що означає тимчасове припинення ведення бізнесу в галузях, які приймають відвідувачів.
Прем'єр вже пообіцяв виплатити по 8 тис. грн підприємцям та найманим працівникам у червоних зонах. Розмір таких виплат навіть можуть підвищити до середньої зарплати в області.
Все це втілилося у президентському законопроекті № 5300 від 24.03.2021 року, за яким і будуть надавати допомогу застрахованим особам на період обмежувальних протиепідемічних заходів у зв'язку із карантином. Розглянемо його деталі.
Хто отримає "карантинну" допомогу
Її зможуть отримати наймані працівники суб'єктів господарювання, а також ФОП, робота яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження у 2021 році, починаючи з лютого, обмежувальних протиепідемічних заходів.
Перелік КВЕД стосовно яких запроваджені додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, які призвели до тимчасової зупинки роботи суб'єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та ФОП, визначить КМУ.
Раніше був визначений Перелік КВЕДів, які дають право на отримання одноразової допомоги в розмірі 8000 грн, постановою КМУ від 09.12.2020 р. № 1236.
Який розмір "карантинної" допомоги
Її будуть виплачувати:
- за рахунок коштів Держбюджету України - у розмірі 8000 гривень;
- за рахунок коштів місцевого бюджету - у розмірі, визначеному рішенням органу місцевого самоврядування.
Виплату проведуть одноразово у 2021 році.
Які умови виплати "карантинної" допомоги
Працівники повинні працювати у суб'єктів господарювання, основний КВЕД якого заявлений першим у відомостях з ЄДР станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому буде подане звернення на отримання допомоги, та відповідає КВЕД, визначеним у Переліку КВЕД. Аналогічне стосується й ФОП та їх КВЕД.
Допомогу НЕ отримають:
1) наймані працівники:
- які на дату звернення працюють у суб'єкта господарювання, що не нарахував ЄСВ за усі місяці відповідного кварталу;
- які працюють у суб'єкта господарювання, основний КВЕД якого на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення, не відносився до Переліку КВЕД;
- які працюють у суб'єкта господарювання за сумісництвом;
- середня зарплата яких перевищує 30000 гривень на місяць. При цьому для обчислення середньої зарплати враховують усі три місяці останнього звітного кварталу, який передує поданню звернення;
2) ФОП, які є застрахованими особами:
- держреєстрація яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення, становить менше трьох місяців;
- які за останній звітний рік сплатили ЄСВ за себе менше ніж за шість місяців;
- основний КВЕД яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення, не відносився до Переліку КВЕД;
- які є найманими працівниками та ФОП одночасно;
- підприємницька діяльність яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому у відповідному регіоні запроваджені додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, за даними ЄДР припинена.
Який порядок виплати "карантинної" допомоги
Він буде аналогічний, як працівники та ФОП отримували допомогу у розмірі 8000 грн під час "зимового" локдауну.
Заява на отримання допомоги можна буде подати через Портал "Дія". Звернутися за допомогою можна буде упродовж 30 днів з дня запровадження посилених карантинних обмежень, що призвели до зупинення госпдіяльності. Проте відлік почнеться після сплину 10 днів від дня опублікування Закону.
Допомогу у розмірі 8000 грн із Держбюджету виплатити ПФУ на рахунки отримувачів, вказаних у заяві.
Натомість допомогу за кошти місцевого бюджету виплатять після того як Мінцифри надасть місцевим громадам перелік працівників та ФОП, що сформований на виплату допомоги за рахунок коштів Держбюджету.
Порядок виплати допомоги застрахованим особам за рахунок коштів місцевих бюджетів визначать органи місцевого самоврядування.
Не витрачайте час на моніторинг законодавчих змін. Комплекс інформаційно-аналітичних продуктів LIGA360 надає доступ до актуальної бази законодавства та автоматично сповіщає про будь-які нововведення. Замовляйте тестовий доступ прямо зараз.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.