Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Якими документами ФОП може підтвердити купівлю товарів (послуг) чи оренду майна у фізособи

Реклама

Податківців пояснили, якими документами ФОП підтверджує витрати з оплати товарів, робіт, послуг (оренди та інше) фізособі - продавцю (орендодавцю).

Нагадують, що для ФОП - загальносистемників об'єкт оподаткування - різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручкою у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої ФОП (п. 177.2 ПКУ).

ФОП повинні вести облік доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет.

Форма Книги та порядок її ведення для ФОП - загальносистемників затверджена наказом Міндоходів від 16.09.2013 р. № 481. Ним передбачено, що документами, які підтверджують понесені витрати, безпосередньо пов'язані з отриманим доходом, можуть бути платіжні доручення, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвідчують акт оплати товарів, робіт, послуг.

Отже ФОП як податковий агент при оплаті товарів, робіт, послуг (оренди та інше) у готівковій формі іншій фізособі - продавцю (виконавцю робіт, послуг), яка не зареєстрована як самозайнята особа, може підтвердити понесені витрати:

- договорами та актами закупки (виконаних робіт, наданих послуг), складеними на його ім'я та фізособи - продавця (виконавця робіт, послуг);

- платіжними документами, що підтверджують факт утримання ПДФО (військового збору) та перерахування його до бюджету;

- відомостями з податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 104.05 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Обирайте комплексне рішення LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ від ЛІГА:ЗАКОН та миттєво подавайте звітність до держорганів, контролюйте борги й податки, а також моніторте контрагентів та бізнес-партнерів. Усе це в єдиному рішенні LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ. Ознайомитися з пропозицією.

Нещодавно Мінфін представив нову форми обліку доходів та витрат для ФОП-загальносистемників та незалежної профдіяльності.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини